Arif Nihat Asya Plakları Alanlar

Arif Nihat Asya Plakları Alanlar, Artık Bu Türde ki Plaklarınızı Değerinde Almaktayız. İstanbul Genelin de Plak Alımları yapmamıza karşın Arif Nihat Asya plaklarını Artık Alım satım işine Başlamış bulunmaktayız.


Şairimiz Arif Nihat Asya, 7 Şubat 1904 İstanbul Çatalcanın İnceğiz köyünde doğdu.

Arif Nihat Asya’nın Babası Tokatlı Zîver Efendi, annesi Tırnovalı Fatma Hanım dır. Nihat Asya, bir aylıkken babasının ölümü üzerine, akrabalarının himayesinde büyümek zorunda kaldı.

Asya, Balkan Savaşları’nın sonunda İstanbul’a geldi. Arif Nihat Asya Koca Mustafa paşa ve Haseki mahalle mekteplerinde okudu.

arif-nihat-asya-plaklari-ala
Arif Nihat Asya…

Gülşen-i Maarif Rüşdiyesin de iken Bolu Sultanîsi’ne, buradan Kastamonu Sultanîsi´ne geçti.

Milli Mücadele Dönemi´nde Ankara´da bulundu. Bu dönem onun şiire başladığı, Türklük ve vatan aşkı ile şiirler kaleme aldığı tarihlerdir. 1828 yılında Darülmuallimin´i Aliye´den edebiyat öğretmeni olarak mezun oldu.

Asya, 1928 Yılında buraya bağlı olarak Edebiyat Fakültesi´ni bitirdi. Arif Nihat Asya, 14 sene boyunca edebiyat öğretmenliği ve idarecilik yaptı. Ardından 1950-1954 yılları arasında Adana milletvekili olarak Meclis´te bulundu.

Edebiyatımızda Bayrak şairi olarak tanınan Arif Nihat Asya, Bayrak şiirini Adana´nın kurtuluş günü olan bir 5 Ocak´ın heyecanı ile yazdı.

Bir çok dergi ve gazetelerde yazılar yazdı.

Şiirlerinde hece, arûz ve serbest vezinleri kullanan Arif Nihat Asya, nazmın her tür ve şekliyle eserler vermiştir.

Fikrin ağır bastığı şiirlerinde milliyetçilik konusu büyük bir yer tutar.

Çok renkli ve değişik biçimli şiirler yazmış olan Asya, son şiirlerinde biraz da mistisizme yönelmiştir.

Şiirinde daima bir yenileşme çabası içinde olan şair, etkilerden uzak kalarak kendine özgü bol renkli şiir dünyasını yaratmıştır.

Arif Nihat Asya´nın güzel ve zarif benzetmelerin yanı sıra, keskin zekâsının, şakacı mizâcının mahsûlü olan nükteleri, hicivleri, kelime oyunları üslûbunu tamamlayan önemli unsurlardır.

Tarihimizin şanlı sayfalarını şiirleştiren şair, Rubai türünün yeni Türk edebiyatında önemli şahsiyetlerinden kabul edilir. Bayrak ve Vatan, onun mısralarında en usta anlatıcısını bulmuştur.

Arif Nihat Asya, 1959-1961 yılları arasında Kıbrıs´ta öğretmenlik yaptı. 1962´de emekli oldu. Arif Nihat Asya 5 Ocak 1975 Ankara´da vefat etti.


Şairimiz hakkın da bilgisi verdik ten sonra Plaklarını İstanbul Genelin de ve İstanbul Dışından Bir yerden de alım yapmaktayız.

Bu yazımızı  sadece İstanbul İçi alımlar için değil Diğer illerimiz içinde Alım yaptığımızı Duyurmak için Yazmış Bulunmaktayız.

Arif Nihat Asya Plakları Alanlar Dendiğinde Sitemize Girip Şairimiz hakkın da bilgi alıp Elinizde Bulunan Arif Nihat Asya Plaklarını Bize Değerinde Satabilirsiniz.

Piyasa da olmayan Ender plaklardan olan Şairimizin plakları Eğer Elinizde Mevcut ise yada Bir yerden Elinize Geçmiş ise Bize Sormadan veya Bize Danışmadan satmayınız. Arif Nihat Asya’nın Plaklarını en yüksek Değerin de  ve en güzel Fiyat dan Biz alıyoruz.

Şairimizin Bir Şiirinden Dizeler Şöyledir;

arif-nihat-asya-plaklari-alanlar
Arif Nihat Asya plakları Alanlar

Biz, kısık sesleriz… Minareleri,

Sen, ezansız bırakma, Allah’ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma, Allah’ım!

Mahyasızdır minareler… Göğü de

Kehkeşansız bırakma Allah’ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma, Allah’ım!

Bu Dizelerin Hangi Şiiri olduğunu Hemen Anlamışınızdır. Ama yanide Biz Şiirin Adını yazalım Yukarıda ki Dizeler “dua” şiirinden alıntıdır.

Arif Nihat Asya Plak Alanlar Şairimizin Plakları eğer  var ise bu Plak Taş plaktır. Bu Taş plağın Gerekenden fazla özene ihtiyacı vardır. Çünkü Taş plak Çok hızlı deforme olur. Bunun içinde Dikkatli korunması kabsız kullanılmaması gerekir.

Arif Nihat Asya Plakları Alanlar olarak Sadece Ticari değil Bu şairimizin Plaklarını korumak Gerektiğini de Siz Değerli müşterilerimize anlatmamız lazım.

Arif Nihat Asya Plakları Alanlar

Arif Nihat Asya Plak

Arif Nihat Asya Taş plak

Spread the word. Share this post!

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Whatsapp İletişim